Gausi variklinių alyvų pasiūla gali priversti sudvejoti net ir išmanantį apie alyvas. Kaip nepasiklysti tarp įvairiausių spalvių talpyklų? Tereikia žinoti turimo automobilio markę, jo amžių, variklio tipą ir šiek tiek suprasti apie alyvos skirstymą į grupes.

Renkantis telapus svarbiausia atsižvelgti ne tik į jos gamintoją, bet ir API grupę ie SAE klampos indeksą, prieš tai žvilgtelėjus į automobilio eksploatacijos instrukciją. Reiktų atsižvelgti į faktinę ar menamą ridą bei likutinį resursą. Norime atkreipti dėmesį, kad, pavyzdžiui, parenkant variklių alyvas VW/AUDI/SEAT/Škoda/Ford Galaxy grupės automobilių dyzeliniams varikliams su elektronine įpurškimo sistema, tokia kaip siurblys – purkštukas (Pumpe Duse), būtina atsižvelgti, kad parinkta alyva turėtų tas specifikacijas, kurias rekomenduoja būtent automobilio gamintojas, šiuo atveju VW. Šiuose varikliuose sukuriamas didesnis slėgis negu kitose įpurškimo sistemose, dėl to reikia atsakingiau rinktis variklių alyvą. Šios alyvos būtinai turi turėti VW 505.01 specifikaciją.

Reikia atkreipti dėmesį, kad automobiliams su R5 ir V10 tipo varikliais bei turinčiais įpurškimo sistemą siurblys – purkštukas (Pumpe Duse), alyvos turi turėti specifikaciją VW506.01

Kaip pavyzdys, šiam atvejui galime pasiūlyti Fuchs Titan Supersyn Longlife 0w30

Variklinių alyvų, turinčių VW 505.01 (Pumpe Duse) specifikaciją, asortimentas

BP VISCO 5000 C 5W40

Castrol Magnatec Diesel DPF 5W40

Castrol EDGE turbo Diesel 5W40

Castrol Magnatec Professional OE 5W40

Eurol OPTENCE 5W30

Fuchs TITAN GT-1 5W40

SHELL Helix Diesel HX7 AV 5W30

Total Quartz INEO MC3 5W30

arrow_upward