Pasitinkite teisingus tepalus savo automobiliuiKai aplink tiek gausu įvairių automobilio priežiūros reikmenų, natūralu, kad dažnam vairuotojui kyla klausimas: kaip pasirinkti alyvą tinkamai savo automobilio priežiūrai? Pasirinkimų yra tikrai daug, todėl tiek pradedančiajam, tiek ne vienerių metų stažą turinčiam vairuotojui išsirinkti tinkamą alyvą nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.  
Kiekvienas variklis reikalauja tinkamos alyvos – tepalų, kurie užtikrintų variklio ilgaamžiškumą. Norint išlaikyti variklio eksploatacijos patikimumą, tepalai varikliui turi būti parinkti nepriekaištingai. Dažniausiai vairuotojai alyvą renkasi remiantis kokybe, patikimumu bei kaina, tačiau sprendimą nepaprastai įtakoja ir vairuojamos transporto priemonės rūšis, variklio galingumas bei pačios alyvos sudedamosios dalys – komponentai. Paprastai automobilinė alyva susideda iš ~ 90% bazinės alyvos ir ~10% priedų, kurie  padeda sumažinti trintį bei besitrinančių paviršių dėvėjimąsi, įtakoja klampumą, koroziją bei oksidaciją. Kriterijų yra nepaprastai daug, todėl alyvą rinktis reikia atsakingai.
Alyvos pasirinkimų yra tikrai daug, tačiau geriausią sprendimą pačiam išsirinkti neretai būna labai sunku. Pasirinkta alyva pagal gamintoją arba rekomendaciją ne visuomet gali atitikti automobilio poreikius, tad nukenčia tiek variklis, tiek bendra automobilio būklė. Jei savo automobiliui ieškote tinkamų tepalų, paieškos metu atkreipkite dėmesį ne vien į prekės kainą, bet ir į jos kokybę bei paskirtį. Skirtingi varikliai reikalauja skirtingos priežiūros, todėl ne visi tepalai varikliui suteiks reikiamą pagalbą. Jei bijote suklysti, nesirinkite aklai, Jums gali padėti alyvos gamintojų rekomendacijos.
Visi rimti ir gerai žinomi automobilinių alyvų gamintojai savo produkciją testuoja įvairiose kokybės institucijose. Tai leidžia Jiems atrasti geriausių savybių tepalus, geriausiai tinkančius tam tikriems automobiliams. Jei nenorite rizikuoti savo sprendimu, alyvų gamintojai maloniai siūlo pasinaudoti savo rekomendacijomis. Jų internetinėje svetainėje surasta alyva pagal gamintoją leis Jums atrasti užtikrintą alyvos pasirinkimą, kuris nenuvils, o suteiks geriausius rezultatus.
Kaip pasirinkti alyvą galima sužinoti visai nesudėtingai. Tam tereikia žinoti automobilio markę, jos modelį, metus, variklio galingumą bei  kelias alyvos efektyvumo savybes.
Čia pateikiame nuorodas visų alyvos gamintojų :

arrow_upward